ANUGERAH PROFIMA 2017 KEPUTUSAN/ RESULTS

Congratulations to All Winners.

ANUGERAH PROFIMA 2017
KEPUTUSAN/RESULTS

FILM

Best Producer : POLIS EVO – JOEL SOH KWAN HAN
Best Director : DESOLASI – SYAFIQ YUSOF
Best Stuntman/Stunt Team:- GILA BABY – WONG CHOON MENG
Best Stunt Direction:POLIS EVO – WONG CHOON MENG
Best Art Direction: OLA BOLA – SOON YONG CHOW
Best Set Dressing : OLA BOLA – LIM CHIK FONG
Best Prop Master: ROCK BRO – NASRIM FAHMIE MOHD NASIR
Best Special Effects Make Up: PAK PONG – MOHAMMAD AZRI HAJI SEMAN
Best Make Up – ROCK BRO – MOHAMAD KHALIL MD YUSOF
Best Costume Design- ROCK BRO – NORBIANA NORDIN AHMAD
Best Continuity: DESOLASI – NOR SUHAIBA KAMARUDIN
Best Cinematography: GIRLFRIEND KONTRAK – WAN CHUN HUNG
Best Steadycam Operator: POLIS EVO – HARRIS HUE ABDULLAH
Best Assistant Camera: GIRLFRIEND KONTRAK – LESLY LEON LEE
Best Key Grip: GILA BABY – AMIRUDIN SHAN
Best Visual Effects: PAK PONG – MOHAMMAD KHAIRUL MD DAN
Best Audio: ROCK BRO- MOHD RASHID OTHMAN
Best Gaffer:GIRLFRIEND KONTRAK- WONG KIM LEONG
Best Film Editing: POLIS EVO – MOHAMMAD NAZIM MD SHAH
Best Asst- Director: OLA BOLA -LOW XIN YU
Best Production Manager: PAK PONG – ALLAHYARHAM RAJA MOHAMMAD HJ MOHD ISMAIL

——————————————————————————-

TELE-MOVIE

Best Telemovie :THE MISSING MENU TELEMOVIE – NETSEVEN TV/NTV7
Best Producer MALAIKAT YANG TERSEMBUNYI – ZAINUDDIN HJ MOHD ISMAIL
Best Director – TANAH KUBUR : Ummah Jahilliyah – RASHID SIBIR
Best Art Direction- TANAH KUBUR : Ummah Jahilliyah – ZULKIFLI HASURI
Best Videography BATU NISAN IBU – WAHIUDIN DANIEL
Best Audio BATU NISAN IBU – SHAHIZI OTHMAN
Best Editing ENGEH EN SANGEETHA – SAGAYAM SELVAN
Best Production Manager TANAH KUBUR : Ummah Jahilliyah – ABD RAIS ISMAIL
Best Special Effects Make Up- BATU NISAN IBU – ZAINAL AZMI MAT YAN
Best Make Up – BATU NISAN IBU ZAINAL – AZMI MAT YAN
Best Visual Effects MALAIKAT YANG TERSEMBUNYI – MUHAMMAD TARMIZI RAMLI
—————————————————————————–

TV DRAMA SERIES

Best TV Drama Series: BEAUTIFUL WORLD – NETSEVEN TV/NTV7
Best Producer : MEH, SANDAR PADAKU -HJ MD FADZIL TEH
Best Director – THE PRECEDENTS – KOK TZYY HAW
Best Art Direction/ Prop Master- ISTERI TUAN IHSAN – MOHD FIRDAUS MOHD SAHAR
Best Production Manager BENCINTA – FENDI SEMAN
Best Make Up : MEH, SANDAR PADAKU – ZAINAL AZMI MAT YAN
Best Videography : ISTERI TUAN IHSAN -MOHD SHAHRIL MOHD SAAD
Best Cameraman : MEH, SANDAR PADAKU -WAHIUDIN DANIEL
Best Visual Effects : SECRET OF SUCCESS – TANG GAH LOONG
Best Audio : SEINDAH TAKDIR CINTA – NOR HASBULLAH RASHID
Best Editing PERSONA – CHOW YEE KUN
——————————————————————————-
DOCUMENTARY

Best Documentary: A NEW JOURNEY – Season 4
METROPOLITAN TV/8TV
Best Editing: A NEW JOURNEY – Season 4
METROPOLITAN TV/8TV
——————————————————————————-
Best Animation: DUNIA D DEE – SEASON 2
CREATIVE MEDIA POINT
——————————————————————————
Best MCP: I WANNA BE A MODEL : 2016 Grand Finals
METROPOLITAN TV/8TV
——————————————————————————-
Best TV Magazine: SYAWAL SHILA
BLUBLACK PRODUCTIONS
——————————————————————————
SHORT FILM

Best Short Film: LEFT – GOH KWEE YEW
Best Team Work: LEFT – GOH KWEE YEW
—————————————————————————–
TVC

Best TVC: YOUR FAVOURITE MEMORIES : Beach & Marine
FILM POINT

Best Director: TIMBERLAND : In My Element
SHA’ARIN MOHD RAZALI

Best Cinematography: TIMBERLAND : In My Element
MOHD HALIFI ABD RANI

Best Editing: JDT 2.0 SPECIAL FORCE
SYED MUSTAZA ALJAFREE

Best Art Direction: TIMBERLAND : In My Element
ADI FARHAN ZAKARNAIN
—————————————————————————————–
SPECIAL JURY AWARD

Anugerah Khas Juri : ( Short Film ) KELAMBU
MUHAMMAD SAEIM KEDU

Anugerah Khas Juri : ( Film ) REMBAT
SHAMYL OTHMAN HAFSHAM

Anugerah Khas Juri : ( Film ) KIASU
LAW GWO YUNN
—————————————————————————————–
ANUGERAH TOKOH PROFIMA 2017

ANUGERAH TOKOH PROFIMA(AKADEMIK):DR. ASIAH SARJI

ANUGERAH TOKOH PROFIMA (FILEM) : YOKI CHIN

ANUGERAH TOKOH PROFIMA : DATO SRI JESSY LAI

Bengkel Production Management for TV & Film. 26-28th July 2017

Production Management for TV & Film. Lets Upgrade!  Workshop

26-28th July 2017. Seri Bayu Resort Sepang.

Special speaker, Biscuit Film Producer Mr.Magen Appathurai imparts his knowledge with Profima members on Production Managing in Tv & Film.

We thank FINAS, Profima, Mr.Magen & Profima members for participating and making this workshop a success.

Lets enforce & implement what we’ve learned.

Be the CHANGE we want to SEE for our industry.

 

SYARAT PENYERTAAN ANUGERAH PROFIMA 2017

Rules for submission for PROFIMA AWARD 2017: ( Happening on 6th November 2017 )

To get a copy of the Participation Forms, please contact our Secretariat : 03 41060116. or email to: krewfest2017@gmail.com

Untuk mendapatkan Borang Penyertaan sila hubungi Secretariat 03 41060116 atau email : krewfest2017@gmail.com

 

SYARAT PENYERTAAN FESTIVAL FILEM KREW MALAYSIA 2017 ( 6th November 2017 )

 

  1. Krew yang dicalonkan mestilah ahli PROFIMA yang aktif KECUALI bagi kategori FILEM PENDEK.

 

  1. Semua hasil karya/bahan terbitan yang dipertandingkan MESTILAH yang Telah di tayangkan di tahun 2014 hingga ke 2016.

 

  1. Tarikh penyertaan bermula dari 15 April 2017 hingga 1 Oktober 2017.

 

  1. Semua hasil karya/bahan terbitan hendaklah dihantar dalam bentuk DVD.

 

  1. Krew yang di calonkan MESTILAH WARGANEGARA MALAYSIA.

 

  1. 1 (Satu) borang penyertaan hanya boleh digunakan untuk satu JUDUL

 

  1. Pihak penganjur berhak menolak sebarang penyertaan yang tidak lengkap dan tidak mematuhi syarat-syarat pertandingan.

 

  1. Bayaran hendaklah disertakan bersama borang penyertaan yang telah lengkap di isi.

 

  1. Bayaran boleh di buat melalui wang tunai atau cek.

 

  1. Borang penyertaan atau penyertaan TANPA BAYARAN PENUH TIDAK AKAN DI PROSES DAN TIDAK DI AMBIL KIRA.

 

  1. Keputusan juri adalah muktamad. Sebarang rayuan berkenaan keputusan pertandingan tidak akan dilayan.

 

  1. Bahan-bahan yang diterima tidak akan dikembalikan.

 

  1. Pihak penganjur berhak untuk menggunakan penerbitan yang dikemukan oleh perserta bagi tujuan siaran pencalonan. (Skrin Festival Filem Krew Malaysia 2017).

 

  1. Bagi PENYERTAAN INDIVIDU MESTILAH mendapat persetujuan tau kebenaran secara bertulis dari PENERBIT/SYARIKAT.

 

  1. Durasi MAKSIMUM untuk penyertaan FILEM PENDEK adalah 20 minit.

 

 

BAYARAN PENYERTAAN :

FILEM

RM 1000.00 (MAX 10 KATEGORI BAGI SETIAP JUDUL)

RM 50.00 (BAGI SATU KATEGORI TAMBAHAN)

 

TELEMOVIE

RM 500.00 (MAX 10 KATEGORI BAGI SETIAP JUDUL)

RM 50.00 (BAGI SATU KATEGORI TAMBAHAN)

 

DRAMA SERIES

RM 500.00 (MAX 10 KATEGORI BAGI SETIAP JUDUL)

RM 50.00 (BAGI SATU KATEGORI TAMBAHAN)

 

TVC

RM 500.00 (MAX 5 KATEGORI BAGI SETIAP JUDUL)

 

MCP

RM 500.00 (MAX 6 KATEGORI BAGI SETIAP JUDUL)

 

DOCUMENTARY

RM 500.00 (MAX 4 KATEGORI BAGI SETIAP JUDUL)

 

TV MAGAZINE

RM 300.00 (BAGI SETIAP JUDUL )

 

ANIMASI

RM 300.00 (BAGI SETIAP JUDUL)

 

FILEM PENDEK

RM 200.00 (BAGI SETIAP JUDUL)

 

PENYERTAAN INDIVIDU

RM 100 (1 KATEGORI BAGI SETIAP JUDUL)

 

 

 

Kategori ANUGERAH PROFIMA 2017 / Categories for PROFIMA AWARD 2017

KATEGORI YANG DIPERTANDINGKAN

FILM

  1. Best Producer
  2. Best Director
  3. Best Asst. Director
  4. Best Production Manager
  5. Best Stunt Direction
  6. Best Stuntman
  7. Best Art Direction
  8. Best Set Decoration
  9. Best Prop Master
  10. Best Special Effects Make-Up
  11. Best Make-Up
  12. Best Costume Design
  13. Best Continuity
  14. Best Cinematography
  15. Best Steadycam Operator
  16. Best Asst. Cameraman
  17. Best Key Grip
  18. Best Audio
  19. Best Visual Effects
  20. Best Gaffer
  21. Best Film Editing

 

TELE-MOVIE

  1. Best Tele-Movie
  2. Best Producer
  3. Best Director
  4. Best Production Manager
  5. Best Videography
  6. Best Visual Effects
  7. Best Audio
  8. Best Editor
  9. Best Special Effects Make-Up
  10. Best Make-Up
  11. Best Art Direction/Prop Master

 

TV DRAMA SERIES

  1. Best TV Drama Series
  2. Best Producer
  3. Best Director
  4. Best Production Manager
  5. Best Videography
  6. Best Cameraman
  7. Best Visual Effects
  8. Best Audio
  9. Best Art Direction/Prop Master
  10. Best Special Effects Make-Up
  11. Best Make-Up
  12. Best Editing

 

DOCUMENTARY

  1. Best Documentary
  2. Best Director
  3. Best Videography
  4. Best Editing

 

TVC

  1. Best TVC
  2. Best Director
  3. Best Cinematography
  4. Best Editing
  5. Best Art Direction

 

MCP

  1. Best MCP
  2. Best Producer
  3. Best Technical Producer
  4. Best Switcher
  5. Best Audio
  6. Best Set Design

 

TV MAGAZINE

  1. Best TV Magazine

 

ANIMATION

  1. Best Animation

 

SHORT FILM

  1. Best Short Film
  2. Best Team Work

PIFFA -PROFIMA International Film Festival Malaysia 2017 #piffa

PROFIMA will be co-organizing PIFFA- Profima International Film Festival this year with event company VIP Board & PANDA Events.

In conjunction with PIFFA, PROFIMA Award 2017 is set to take place on 4th November  2017.

This 3 days event will take place from 4-6th November 2017 at MATRADE Exhibition & Convention Center. MECC

Submission for participation in PROFIMA AWARD will start on :

APRIL 15th – OCTOBER 1st. 2017

Stay tune for more updates.