ANUGERAH PROFIMA 2019
(SENARAI PEMENANG)

KATEGORI FILM

Best Art Direction
“MUNAFIK 2”
MUKHSALMINA bin ISMAIL

Best Camera Operator
“HANTU KAK LIMAH”
AHMAD REEDZUAN RAHMAD (JACK RAHMAD)

Best Cinematography
“MUNAFIK 2”
RAHIMI MAIDIN

Best Colorist
“PULANG”
BASECAMP FILMS SDN. BHD.

Best Costume Design
“HANTU KAK LIMAH”
NORBIANA NORDIN AHMAD (NATASHA ZAMANI)

Best Director
“MUNAFIK 2”
SYAMSUL YUSOF

Best Film Editing
“MUNAFIK 2”
SYAMSUL YUSOF

Best Gaffer
“PASKAL”
CHAI VINCENT

Best Key Grip
“PASKAL”
LOO JUN YANG

Best Make Up
“HANTU KAK LIMAH”
ELLA SANDERA

Best Original Score
“MUNAFIK 2”
SUPERNOVA MEDIA SDN. BHD.

Best Producer
“POLIS EVO 2”
JOEL SOH

Best Sound Design
“MUNAFIK 2”
SUPERNOVA MEDIA SDN. BHD.

Best Special Effects
“MUNAFIK 2”
VIPER STUDIOS SDN BHD

Best Special Effects Make Up
“HANTU KAK LIMAH”
ELLA SANDERA

Best Stunt Direction
“POLIS EVO 2”
WONG CHOON MENG

Best Stuntman/Stunt Team
“POLIS EVO 2”
WONG CHOON MENG

Best Visual Effects
“PULANG”
BASECAMP VFX SDN. BHD.

KATEGORI TELEMOVIE

Best Art Direction
“JONGKONG”
ANUAR PAHARUDIN

Best Director
“JONGKONG”
MOHAMED FEROZ ABDUL KADER SAHIB

Best Editing
“JONGKONG”
NOOR IDAYU HABIB

Best Make Up
“JONGKONG”
MOHD HANAFIAH ABDUL MAJID

Best Motion Graphics
“HAMBA IBLIS”
TECHNICA POST

Best Telemovie
“JONGKONG”
ARIE ZAHARIE PRODUCTION SDN. BHD.

Best Videography
“MAK TAK BAGI BALIK”
JUNAIMERAMFIZAL RAHMAT

KATEGORI TV DRAMA SERIES

Best Art Direction
“DOSA”
ANUAR PAHARUDIN

Best Director
“EMPAT PENJURU”
MOHD FIRDAUS MOHAMAD HANIF (PITT HANIF)

Best Editing
“LELAKI KIRIMAN TUHAN”
MOHD RAIME MOHD YUSOFF

Best Make Up
“NUR 2”
MOHD FAIZA MOHD SAID

Best TV Drama Series
“LELAKI KIRIMAN TUHAN”
ZEEL PRODUCTION SDN. BHD.

Best Videography
“NUR 2”
MOHD SHARIZAD SAAD

KATEGORI ANIMATION (FILM)

BEST ANIMATION (FILM)
“UPIN IPIN – KERIS SIAMANG TUNGGAL”
LES COPAQUE PRODUCTION SDN. BHD.

KATEGORI ANIMATION (TV)

BEST ANIMATION (TV)
“PADA ZAMAN DAHULU”
LES COPAQUE PRODUCTION SDN. BHD.

KATEGORI TV MAGAZINE

Best TV Magazine
“JAUHAR SELATAN”
CREATIVE CREED ASSOCIATES SDN BHD

KATEGORI DOCUMENTARY

Best Documentary
“WA INSUN”
ZEEL PROUCTION SDN. BHD.

Best Editing
“WA INSUN”
MUHAMMAD NAWAWI ZUNYAZAN

KATEGORI SHORT FILM

Best Short Film
“THE MISSING PAGES”
ARIE ZAHARIE PRODUCTION SDN. BHD.

ANUGERAH KHAS JURI

“CINTA ELEVATOR”
ARIFF ZULKARNAIN
Directing

“IDAYATEEL”

FRANCIS SILVANDS
Videography

“MISI KEMANUSIAN MUSIM SEJUK 2018”
MAZLIN NORDIND

BEST CAPSULE
“SWAG (ONLINE COMMERCIAL) KAPSUL 4”
BLUBLACK PRODUCTION SDN. BHD.

BEST PSA
“MOE KWAPMPSA 1”
PRIMEWORKS STUDIOS SDN. BHD.

ANUGERAH TOKOH PROFIMA

ANUGERAH TOKOH PROFIMA (AKADEMIK)
DR MEGAT AL IMRAN YASIN

ANUGERAH TOKOH PROFIMA
MAHENDRAN A. APPATHURAI (MAGEN)

ANUGERAH TOKOH PROFIMA
TAN HENG YUEN